Akademia Muzyki Dawnej
  • Strona główna - O nas
    • Strona główna - o nas
    • Władze
    • Statut
  • Wydarzenia
  • Stypendium AMD
  • WSPARCIE
  • Galeria
  • Kontakt
Trio w Dawnym Stylu 13 II 2016
SpecBrass 17 IV 2016

18 lutego 2016
Stażysta Arte Dei Suonatori

Obraz
Michał Marcinkowski wygrał staż w orkiestrze Arte Dei Suonatori. Jego uczestnictwo w Arte Dei Suonatori Masterclasses zaowocowało propozycją półrocznej współpracy z najlepszą polską orkiestrą barokową. Michał jest absolwentem Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Ukończył studia w zakresie gry na skrzypcach barokowych w klasie Daniela Deutera. Od lat jest muzykiem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, a od 2010 roku pełni funkcję muzyka - solisty w grupie drugich skrzypiec. Obecnie jest również uczestnikiem studiów doktoranckich bydgoskiej uczelni muzycznej. Michał Marcinkowski pełni również od niedawna funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu naszego stowarzyszenia.
Życzymy Michałowi dalszego wspaniałego rozwoju kariery i gratulujemy możliwości współpracy z orkiestrą Arte Dei Suonatori.
​
Zespół ten należy do czołówki polskich orkiestr smyczkowych i specjalizuje się w grze na instrumentach historycznych. Jego wykonania cechuje niebywała energia wydobywana z jelitowych strun oraz perfekcja i głębia brzmienia. Nagrania dokonane przez Arte Dei Suonatori zyskały światowe uznanie i były wielokrotnie nagradzane (Gramophone Award, Diapason d’Or, Choc du Monde de la Musique, Luister 10, 10 de Repertoire, Classics Today, Classic CD, Tokkata-Alte Musik, Month’s BBC Music Magazin choice, Classic FM Magazin, Prelude Classical Music Awards 2009, BBC Music Magazin Editor’s choice, Telerama ffff).

Dla wielu z nas uczestnictwo w koncertach orkiestry stało się życiową inspiracją do poznawania bogatego świata muzyki dawnej. Pokoncertowe wieczorne spotkania z muzykami w czasie festiwali - Haendlowskiego w Toruniu czy Muzyka w Raju w Paradyżu, pozwoliły nam chłonąć "rewolucyjną" atmosferę towarzyszącą odkrywaniu i tworzeniu dawnej muzyki. To wtedy właśnie w naszych głowach upadały sztywne kanony muzyki przeromantyzowanej a ich miejsce zajmowało czyste, zabarwione subtelną jedynie wibracją brzmienie jelitowych strun, szerokich tercji małych i podbudowanego wieloma instrumentami basu z klawesynem i teorbą na czele.

Mamy nadzieję, że już niedługo usłyszymy na Kujawach orkiestrę Arte Dei Suonatori z Michałem w jej składzie.

Wspierane przez Stwórz własną unikalną stronę internetową przy użyciu konfigurowalnych szablonów.